Şubat
21 Çarşamba

Renkli Sesler – Çocuk Operası

Çar, 21 Şubat 2024 (19:00 - 20:00)
Merkezefendi Kültür Merkezi

Açıklama

Renkli Sesler Çocuk Operası Denizli’de..

Bu yıl için planlanan 3 oyundan ilki olan “Renkli Sesler Çocuk Operası”, herkesin tek düze bir ses tonu ile konuştuğu, kimsenin duygularını özgürce ifade edemediği ve bundan dolayı da herkesin çok sıkıldığı bir krallıkta geçiyor. Bu soruna yaptığı birbirinden ilginç sihirlerle çözüm bulan krallığı sihirbazı Okyo nihayet herkese özel bir ses tonu sunarken, bu seslerini deneyimleyebilecekleri birbirinden eğlenceli opera şarkıları söyletiyor. Birlikte şarkılar söylerlerken herkesin ses tonları gibi birbirinden farklı olduğunu ve bunun da çok doğal ve büyük bir zenginlik olduğunu çocuklara anlatmaya çalışıyor.

Çocuklarımıza sunulmak üzere Kültür Yolu etkinlikleri kapsamında dünya prömiyeri yapılacak olan Renkli Sesler isimli çocuk operası Ekim 2023 itibari ile öncelikle Ankara’da olmak üzere, tüm Türkiye’de Adel Çocuk Oda Operası (Adel’s – Children’s Chamber – Opera) tarafından sahnelenecek.

Renkli Sesler çocuk operası çocuklarımıza evrensel kültür öğeleri ile ilgili eğitici bilgiler sunarken, onların oyunun ve müziğin bir arada sunulduğu harika bir tecrübeyi de yaşamalarını sağlayacak.

Renkli Sesler çocuk operasını Avrupa Müzik Akademisi Beethoven ödüllü Besteci ve Ankara Devlet Opera Balesi’nin yirminin üzerinde başrol ile yıllardır seyirci karşısına çıkan solist sanatçısı Arda Doğan hem besteledi hem de librettosunu yazdı.

Çocuklarımıza verdiği açık ve kapalı mesajlar da dikkate alınarak Renkli Sesler çocuk operasının danışma kurulunda Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ferhunde Öktem ve özel eğitim uzmanı Prof. Dr. Tevhide Kargın gibi birbirinden değerli isimler bulunuyor.

Renkli Sesler çocuk operası, herkesin tek düze bir ses tonu ile konuştuğu ve bu nedenle de kimsenin duygularını özgürce ifade edemediği ve bundan dolayı da herkesin çok sıkıldığı bir krallıkta geçiyor. Bu soruna yaptığı birbirinden ilginç sihirlerle çözüm bulan krallığın sihirbazı Okyo nihayet herkese özel bir ses tonu sunarken, bu seslerini deneyimleyebilecekleri birbirinden eğlenceli opera şarkıları söyletiyor. Birlikte şarkılar söylerlerken herkesin ses tonları gibi birbirinden farklı olduğunu ve bunun da çok doğal ve büyük bir zenginlik olduğunu çocuklara anlatmaya çalışıyor.

Kapsayıcılığın özellikle milenyum sonrası dünyada gitgide artan önemine de çocukların dikkatini çeken Renkli Sesler çocuk operası, çocuklarımız için bir opera sahnesinin ve klasik üslupla bestelenmiş müziklerin tadını çıkarmaları bakımından son derece değerli bir tecrübe olacaktır.

Yaş Sınırı: 4+
Süre: 50 Dakika

Etkinlik Takvimi

Çarşamba, 21 Şubat 2024

19:00 - 20:00  
Kapalı

İnceleme ekle

Mesaj Gönder

Mail Gönderildi

Mail gönderilemedi

Lütfen giriş alanına girin

Denizli de gerçekleştirilen tüm etkinliklere hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz.

© 2023 Hey! Denizli Tüm hakları saklıdır.