Aralık
10 Pazar

Deathtrap

Paz, 10 Aralık 2023 (19:00 - 21:00)
Nihat Zeybekci Kongre Ve Kültür Merkezi

Açıklama

En iyi tiyatro oyunu dalında Edgar Ödüllü ve Broadway’ de en uzun süre sahnelenen gerilim- komedi rekoruna sahip  “Deathtrap”; Gate Production yapımı olarak sahnelerde.

İra Levin’in dünya çapında klasikleşmiş kapalı gişe oyunu; sıra dışı kurgusu, karmaşık karakterleri ve mizahi yaklaşımıyla nefes kesici bir hikaye sunuyor. Türkiye’ deki kadrosunu; sinema, televizyon, tiyatro dünyasının usta ve ödüllü isimleri; Metin Coşkun, Mine Tüfekçioğlu, Ayşe Kökçü ile Altuğ Görgü, İsmail Dündar oluşturuyor. İra Levin tarafından ustaca yazılan metnin çevirisi Hilal Arslangiray Kazanbal’ a ait. Yönetmenliğini Altuğ Görgü ve Genel Sanat Yönetmenliğini  Ahmet Kazanbal üstleniyor..

Oyunun Konusu:
Eski ihtişamlı günlerini geride bırakan yazar Sidney Bruhl’un umutsuzlukla dolu hayatı, öğrencisi Clifford Anderson’un gönderdiği yeni bir oyun taslağıyla değişir. Sidney, taslağın kendisi için büyük bir fırsat olduğunu fark eder. Fakat kurduğu mükemmele yakın, akılcı planlar bile beklediği gibi gitmeyince olaylar karmaşıklaşır ve gerilim yavaş yavaş artar. Eşi Myra Bruhl, Medyum Helga Ten Dorp ve Avukat Porter Milgrim karakterleri de bu oyuna dahil olurlar. İhanetler, kıskançlıklar ve sürprizlerle herkesin planları birbirleriyle çatışır ve kurban – katil rolleri arasında mücadele başlar. Olayların ve insanların gerçek yüzünü düşünmeye iten, sürükleyici, akışı tahmin edilemez, oyun içinde oyun izlerken, aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız Deathtrap tam size göre!

Tek perde

Gerilim – Komedi / Polisiye

90dk

Genel sanat yönetmeni: Ahmet Kazanbal
Oyuncular: Metin Coşkun, Ayşe Kökçü, Mine Tüfekçioğlu, Altuğ Görgü, İsmail Dündar
Yazan: Ira Levin
Çeviren: Hilal Arslangiray Kazanbal
Yönetmen: Altuğ Görgü
Işık: Gökhan Gülçebi
Dekor uygulama: Set Dec
Dekor tasarım: Gate
Yapım Koordinatörü: Melih Özen
Yapım asistanı: Gizem Köroğlu, Tılsım Tüfekçioğlu
Yapım: Gate Production

Etkinlik Takvimi

Pazar, 10 Aralık 2023

19:00 - 21:00  
Kapalı

İnceleme ekle

Mesaj Gönder

Mail Gönderildi

Mail gönderilemedi

Lütfen giriş alanına girin

Denizli de gerçekleştirilen tüm etkinliklere hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz.

© 2023 Hey! Denizli Tüm hakları saklıdır.