Süheyl-Behzat Uygur kardeşler 1

Süheyl-Behzat Uygur kardeşler Denizli’de sevenleriyle bir araya geldi

Sevilen tiyatro sanatçıları Süheyl-Behzat Uygur kardeşler “Cumhuriyet’in 100. yılında Türk Tiyatrosu” adlı söyleşiyle sevenleriyle bir araya geldi.

Yazar Erdem Beliğ Zaman’ın moderatörlük yaptığı söyleşide Süheyl-Behzat Uygur kardeşler, tiyatroyla geçen ömürlerini, Geleneksel Türk Tiyatrosu denilince ilk akla gelen isimlerden olan ustaları ve babaları Nejat Uygur’u ve geçmişten bugüne Türk Tiyatrosu’nu dinleyicileri ile paylaştı.

Süheyl-Behzat Uygur kardeşler

Büyükşehir ile Kültür Buluşmaları kapsamında düzenlenen söyleşide sahnede yer alan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yağlı boya tablosunun hikâyesi ise gelen misafirlere büyük bir sürpriz yaşattı. Türk tiyatrosunun usta ismi merhum Nejat Uygur’un 1987 yılında Denizli’ye turne için geldiğinde 3 gün içerisinde kendisinin hazırlayıp Denizli Belediyesi’ne armağan ettiği yağlı boya Atatürk tablosu Uygur kardeşleri duygulandırdı. Uygur kardeşler, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Atatürk köşesinde sergilenen tablonun bugüne kadar aldıkları ödüllerin ötesinde olduğunu, babalarının el emeği göz nuru eserinin böylesi bir merkezde sergilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Süheyl-Behzat Uygur kardeşler

Cevap Yazın

Denizli de gerçekleştirilen tüm etkinliklere hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz.

© 2023 Hey! Denizli Tüm hakları saklıdır.